„Pod Wietrznią” – komfort i nowoczesność
Nowe, duże osiedle mieszkaniowe powstanie w Kielcach w rejonie Ostrej Górki. Prace budowlane rozpoczynają się już w tym roku, pierwsze mieszkania zostaną oddane do użytku już w 2018 r. Inwestorem jest znana kielecka spółka budowlana Condite.
2016-11-28, 10:25

Nowe, duże osiedle mieszkaniowe powstanie w Kielcach w rejonie Ostrej Górki. Prace budowlane rozpoczynają się już w tym roku, pierwsze mieszkania zostaną oddane do użytku już w 2018 r. Inwestorem  jest znana kielecka spółka budowlana Condite.

„Pod Wietrznią”, bo taką nazwę będzie nosić nowe osiedle, to jedna z największych inwestycji mieszkaniowych w Kielcach w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Docelowo, w przeciągu 6 lat, ma tu znaleźć mieszkania blisko 3 tysiące osób. Termin oddania pierwszych mieszkań nowym właścicielom – 2018 r. – zbiegnie się z zakończeniem modernizacji ulicy Wojska Polskiego, co znakomicie usprawni komunikację tej części miasta z centrum. 

Z uwagi na skalę inwestycja została podzielona na kilka etapów. W pierwszym zaplanowano budowę 118 mieszkań, w tym ekskluzywnych apartamentów oraz nowoczesnego centrum handlowo- usługowego.

– Zależy nam na zapewnieniu przyszłym lokatorom maksimum komfortu, stąd koncepcja uruchomienia już w pierwszym etapie centrum handlu i usług. Mieszkania, które powstaną na tym etapie to lokale o zróżnicowanej powierzchni, w tym nowoczesne apartamenty, wyposażone w przestronne tarasy. Atutem i wyróżnikiem inwestycji jest z pewnością pełna mobilność przestrzeni lokatorskiej, umożliwiająca łączenie mieszkań zarówno w poziomie, jak i pionie – w zależności od życzeń klientów – mówi Wiesław Milcarz, prezes spółki Condite. – Projekt osiedla został przygotowany zgodnie z najnowszymi tendencjami budowalnymi i architektonicznymi, a jego dodatkowym walorem jest wyjątkowa lokalizacja, z piękną panoramą widokową. Na pewno nie zostanie ona zaburzona nowymi realizacjami, ponieważ miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wyklucza możliwość budowy nowych, poza naszym osiedlem, inwestycji. „Pod Wietrznią” będzie więc idealnym miejscem dla osób ceniących sobie komfort i wygodę, a także spokój i ciszę.

Nowe osiedle  powstanie w sąsiedztwie istniejącego osiedla domków jednorodzinnych na Ostrej Górce, rozbudowywanego w latach 1970 – 1990. Obecnie zamieszkuje tu ok. 6 000 osób. Przez zachodnie obrzeże inwestycji przechodzi droga wojewódzka nr 764.

Sprzedaż mieszkań na nowym osiedlu ma się rozpocząć już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Przewidywane ceny za metr kwadratowy mieszczą się w przedziale od 4 600 do 5 200 zł.

Więcej informacji – na stronie inwestycji: www.podwietrznia.pl

 

Condite to jedna z największych firm budowlanych i developerskich  w województwie świętokrzyskim, istniejąca od 1995 r. Spółka budowała m. in. kieleckie osiedle „Panorama”, budynki mieszkalne w Kielcach i Warszawie, biurowiec Kolportera, hotele takich marek jak Ibis, czy Hilton, baseny i pływalnie w Kielcach, Lublinie, Proszowicach, Ząbkach, Włoszczowie, parking Centrum w Kielcach. Spółka prowadziła również budowy placówek służby zdrowia, a także liczne modernizacje i adaptacje budowlane. Była wyróżniana nagrodami Budowa Roku i Modernizacja Roku.

KONTAKT / AUTOR
Dariusz Materek
Rzecznik prasowy
Kolporter
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy