Milionowa karta SIM zarejestrowana w saloniku w Krakowie
W sieci saloników Kolportera zarejestrowano milionową kartę SIM. Dokonała tego partnerka saloniku zlokalizowanego w Galerii Bronowice, przy ul. Stawowej 61 w Krakowie.
2022-03-15, 13:43

Usługa rejestracji kart SIM została wprowadzona w całej sieci Kolportera w październiku 2016 roku. Jej wdrożenie było odpowiedzią na Ustawę z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych, która z założenia ma pomóc we wzmocnieniu mechanizmów koordynacji działań służb i organów w walce z przestępczością zorganizowaną i terroryzmem. Jedną z jej części jest zaostrzenie przepisów dotyczących korzystania z kart SIM i obowiązek ich rejestracji.

– Klienci naszej sieci mają możliwość zakupu startera i rejestracji numeru większości operatorów sieci komórkowych działających na polskim rynku. Mogą wybierać spośród: A2 Mobile, Lyca Mobile, Orange, Play, Polkomtel, T-Mobile i Virgin Mobile. Szczęśliwa, milionowa karta zarejestrowana w naszym punkcie należy do PLAY – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

– W ostatnim czasie zauważyliśmy wzrost liczby rejestrowanych kart w salonikach Kolportera. Przyczyniły się do tego liczne promocje, jakie realizujemy w naszej sieci. W ostatnim roku przeprowadziliśmy kilka akcji polegających na wydawaniu rabatów na doładowanie do każdego zakupionego i zarejestrowanego w naszej sieci startera. Obecnie trwa już druga edycja takiej akcji. Klienci, którzy kupią starter Heyah lub
T-Mobile i zarejestrują go w naszym punkcie otrzymują rabat w wysokości 15 zł na zakup doładowania o nominale 30 zł. Promocja trwa do końca marca, a doładowania można wykorzystać do końca kwietnia  – mówi Robert Szczepaniak, dyrektor marketingu Kolportera. – Jednak największy wzrost jest związany z obecną sytuacją za naszą wschodnią granicą. Wydarzenia ostatnich dwóch tygodni i związany z nimi napływ uchodźców z terenów okupowanej Ukrainy sprawiły, że liczba rejestracji wzrosła lawinowo. Wszystko za sprawą akcji pomocowych realizowanych przez największych operatorów sieci komórkowych: T-Mobile i Polkomtel (Plus), którzy postanowili przekazać część swoich starterów uchodźcom z Ukrainy, którzy trafili do naszego kraju. W salonikach każdy obywatel Ukrainy posiadający paszport lub kartę pobytu może zarejestrować kartę SIM – dodaje R. Szczepaniak.

KONTAKT / AUTOR
Kinga Katarzyna Szymkiewicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.