Gaming ma się dobrze
Nie spada popularność gier i produktów gamingowych w salonikach Kolportera. Z danych za pierwszy kwartał 2022 roku wynika, że spośród klientów odwiedzających saloniki w tym okresie kilkadziesiąt tysięcy kupiło jakiś produkt z tej kategorii.
2022-05-19, 13:24

Jako „produkty gamingowe” określane są różnego rodzaju gry, ale także doładowania, kody i karty wykorzystywane przez graczy, a także osoby będące aktywnymi internautami. Pierwsze tego typu produkty Kolporter zaczął wprowadzać do swojej oferty w 2015 r. Dziś stanowią osobną kategorię, która cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród młodych klientów.

W I kwartale br. najlepiej sprzedawały się – wykorzystywane nie tylko przez graczy – karty Paysafecard. Od stycznia do końca marca 2022 r. karty o różnych nominałach kupiło w salonikach blisko 48 tysięcy osób. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również karty Google Play, doładowania do platformy z grami Steam, doładowania do konsol Xbox i Playstation.

– Gaming to bardzo dynamiczna kategoria, która praktycznie cały czas ewoluuje i stale się rozwija. Od nas, dystrybutorów i sprzedawców, wymaga szczególnej uwagi – musimy na bieżąco analizować zmieniające się trendy, nowości, a przede wszystkim oczekiwania klientów – mówi Dariusz Sandecki, specjalista ds. produktu w Pionie Handlowym Kolportera. – Liczymy na to, że w drugim kwartale br. sprzedaż produktów gamingowych wzrośnie. Analizując od lat rynek widzimy, że liczba sprzedanych gier, kodów, doładowań i kart wykorzystywanych do gier wzrasta przed Dniem Dziecka i tuż po nim. Wielu rodziców starszych dzieci decyduje się na taki prezent, a i młodzi ludzie, którzy z okazji swojego święta dostali pieniądze przeznacza je na zakup produktów gamingowych – zdradza Dariusz Sandecki.

W ostatnich latach Polacy chętniej korzystali także z aplikacji, platform, e-sklepów. Niesamowity wpływ na rozwój e-handlu miała pandemia koronawirusa. Liczne obostrzenia sprawiły, że więcej ludzi zaczęło kupować w internecie i doceniać wygodę tej formy zakupów. Obecnie to codzienność dla wielu klientów. Biorąc pod uwagę oczekiwania tych klientów, w sieci saloników Kolportera znajdują się także karty podarunkowe do różnych platform sprzedażowych i e-sklepów. Klienci saloników Kolportera mogą nabyć karty o różnych nominałach do drogerii Douglas, salonu z biżuterią YES, firmowego sklepu NIKE, a także sklepów Zalando i TK Max czy platformy sprzedażowej Allegro. W salonikach dostępne są także doładowania do serwisów streamingowych z muzyką (Spotify) i filmami (Netflix, CDA) – dodaje Dariusz Sandecki.

KONTAKT / AUTOR
Kinga Katarzyna Szymkiewicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.