W salonikach Kolportera rośnie sprzedaż wkładów tytoniowych
W salonikach Kolportera rośnie sprzedaż tzw. alternatywnych wyrobów tytoniowych – przede wszystkim wkładów do podgrzewaczy tytoniu. Jak mówią przedstawiciele spółki, trend wzrostowy jest bardzo wyraźny.
2022-10-17, 10:14

– Mamy w ofercie bardzo szeroki asortyment innowacyjnych wyrobów tytoniowych takich jak np.
e-papierosy, liquidy, woreczki nikotynowe, produkty CBD. Ale zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o wzrosty sprzedaży, są wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Ich sprzedaż rośnie w zasadzie co miesiąc o kilka procent, w stosunku rocznym możemy natomiast mówić o wzroście sprzedaży rzędu 45-50 procent. Widać wyraźnie, że mamy do czynienia ze stałym trendem, a nawet pewnego rodzaju modą na korzystanie z podgrzewaczy tytoniu – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

Wspomniane podgrzewacze tytoniu to najnowsze produkty Koncernów tytoniowych – są dostępne na polskim rynku od 2017 r. Urządzenia bazują na zasadzie podgrzewania, a nie spalania – równomiernie rozgrzewają specjalny wkład, zawierający tytoń, wytwarzając mgiełkę, która jest wdychana przez palacza.

– Pod względem sprzedaży klasyczne papierosy nadal zdecydowanie dominują w kategorii wyrobów tytoniowych, ale wkłady do podgrzewaczy odpowiadają już za ok. 10 procent przychodów z tej kategorii. Zdecydowanie zyskują na popularności, przewyższając już teraz w sprzedaży np. akcesoria do e-papierosów czy inne innowacyjne produkty tytoniowe. Jeśli utrzymają obecny trend wzrostowy – a wszystko na to wskazuje – można przypuszczać, że za kilka lat zdominują rynek palaczy – uważa D. Materek.

KONTAKT / AUTOR
Dariusz Materek
Rzecznik prasowy
Kolporter
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.